mgr SŁAWOMIR ZWIERZYŃSKI

Absolwent AWF w Warszawie 1995 - 2000

1978 - 1995 zawodnik sekcji szermierczej CWKS LEGIA WARSZAWA (trenerzy: Jan Jagodziński, Witold Słonina)

od 1995 trener społeczny CWKS LEGIA WARSZAWA (Stowarzyszenie Szermierzy Legia Warszawa)

od 1999 trener społeczny UKS ZAGŁOBA WARSZAWA

Olimpijczyk –Barcelona 1992

 

Ważniejsze osiągnięcia sportowe w mojej karierze zawodniczej:

 

Najważniejsze osiągnięcia w pracy trenerskiej

Uzyskane odznaczenia

·      1999r złota odznaka honorowa za wybitne osiągnięcia sportowe i zasługi dla CWKS Legia WARSZAWA

·      2000r i 2001r nagrody Dyrektora Zarządu Dzielnicy Wola Gminy Warszawa Centrum  za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej

·      2002r Brązowa Odznaka „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”  Prezes Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu – Adam Giersz

·      2003r nagroda Indywidualna II stopnia- Minister Edukacji Narodowej i Sportu –  Krystyna Łybacka

 

Aktualnie pełnione funkcje

·      Trener koordynator  Okręgowego Związku Szermierczego www.szermierka.waw.pl

·      Wice - Prezes Okręgowego Związku Szermierczego

·      Wice - Prezes Stowarzyszenia Szermierzy Legia Warszawa www.stowarzyszenielegia.republika.pl

·      Instruktor – trener Grupa Sportowa przy DWLąd

·      Trener społeczny szermierki w CWKS Legia Warszawa, UKS Zagłoba Warszawa www.ukszagloba.republika.pl

 

Wyniki sportowe zawodników CWKS Legia Warszawa i UKS Zagłoba Warszawa

 

1999r MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 17

Artiom Gripas – srebrny medal drużynowo

 

1999r MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 15

Artiom Gripas – złoty medal drużynowo

Wiktor Stołowski – złoty medal drużynowo

 

2000r MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 17

Artiom Gripas – srebrny medal drużynowo

Wiktor Stołowski – srebrny medal drużynowo

 

2000r MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 15

Marcin Bartkiewicz – złoty medal drużynowo

Robert Sierpiński – złoty medal drużynowo

 

2000r MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 20

Filip Frąckowiak – VII miejsce indywidualnie

 

2001r MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 17

Artiom Gripas – złoty medal drużynowo

Artiom Gripas – VII miejsce indywidualnie

Wiktor Stołowski – złoty medal drużynowo

Bartosz Szymaniuk – złoty medal drużynowo

 

2001r MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 20

Maciej Piórkowski – srebrny medal drużynowo

Maciej Piórkowski – V miejsce indywidualnie

Artiom Gripas – srebrny medal drużynowo

 

2001r MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

Marek Bączek – IV miejsce drużynowo

Maciej Piórkowski – V miejsce drużynowo

 

2002r MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 17

Marek Bączek – złoty medal indywidualnie

 

2002r MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 20

Marek Bączek – złoty medal drużynowo

Maciej Piórkowski – złoty medal drużynowo

 

2002r MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

Marek Bączek – srebrny medal drużynowo

Artiom Gripas – srebrny medal drużynowo

 

2002 MISTRZOSTW POLSKI DO LAT 15

Roberto Milone – brązowy medal drużynowo (UKS Zagłoba Warszawa)

 

2003r MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 17

Michał Rudowski – srebrny medal drużynowo

Bartosz Szymaniuk – srebrny medal drużynowo

 

2003r MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 20

Marek Bączek – srebrny medal drużynowo

Artiom Gripas – srebrny medal drużynowo

Artiom Gripas – VI miejsce indywidualnie

Wiktor Stołowski – srebrny medal drużynowo

 

2003r MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

Maciej Piórkowski – V miejsce indywidualnie

Maciej Piórkowski – IV miejsce drużynowo

Artiom Gripas – IV miejsce drużynowo

Marek Bączek – IV miejsce drużynowo

 

2003r MISTRZOSTWA EUROPY MŁODZIEZOWCÓW

Marek Bączek – brązowy medal indywidualnie

Marek Bączek – brązowy medal drużynowo

 

2003r OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

MISTRZOSTWA POLSKI DO 15 LAT

Roberto Milone – VI miejsce indywidualnie (UKS Zagłoba Warszawa)

 

2004r MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 20

Marek Bączek – złoty medal drużynowo

Marek Bączek – srebrny medal indywidualnie

 

2004r MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

Marek Bączek – brązowy medal drużynowo

 

2004r MISTRZOSTWA EUROPY MŁODZIEZOWCÓW

Marek Bączek – XIII miejsce indywidualnie

Marek Baczek – VII miejsce drużynowo

 

2004r MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 17

Roberto Milone, Włodzimierz Gołdowski, Marek Barszcz, Bartosz Koziński – V miejsce drużynowo (UKS Zagłoba Warszawa)

 

2005r MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 20

Marek Bączek – złoty medal indywidualnie

 

2006r MISTRZOSTWA POLSKI  DO LAT 17

Antoni Pikuła – V miejsce drużynowo

Mateusz Sadowski – VIII miejsce drużynowo (UKS Zagłoba Warszawa)

Artur Łuczński – VIII miejsce drużynowo (UKS Zagłoba Warszawa)

 

2006r MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 20

Michał Rudowski – V miejsce drużynowo

Roberto Milone – VIII miejsce drużynowo

 

2008r MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW (20 lat)

Andrzej Pacek – złoty medal indywidualnie

Seweryn Brzozowski – brązowy medal indywidualnie

Andrzej Pacek – brązowy medal drużynowo

Seweryn Brzozowski – brązowy medal drużynowo

Artur Łuczyński – brązowy medal drużynowo

 

2009r MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW

Maciej Miturski – srebrny medal drużynowo

 

2009r MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

Marek Bączek – IV miejsce drużynowo

Andrzej Pacek – IV miejsce drużynowo

 

2009r OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

MISTRZOSTWA POLSKI DO 17 LAT

Seweryn Brzozowski – złoty medal indywidualnie

Seweryn Brzozowski – złoty medal drużynowo

Artur Łuczyński – złoty medal drużynowo

Michał Sztyber – złoty medal drużynowo

 

2009r PUCHAR ŚWIATA DO 20 LAT

Seweryn Brzozowski  - VI miejsce indywidualnie

Rafał Szwalbe – VII miejsce indywidualnie

 

2010r INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

Rafał Szwalbe – złoty medal indywidualnie

Rafał Szwalbe – V miejsce drużynowo

Seweryn Brzozowski – V miejsce drużynowo

 

2010r INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

Seweryn Brzozowski – VIII miejsce indywidualnie

Seweryn Brzozowski – IV miejsce drużynowo

Marek Bączek – IV miejsce drużynowo

 

2011r INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

Andrzej Pacek – złoty medal indywidualnie

Seweryn Brzozowski – srebrny medal indywidualnie

Andrzej Pacek – złoty medal drużynowo

Seweryn Brzozowski – złoty medal drużynowo

Rafał Szwalbe – złoty medal drużynowo

 

 

 

Wyniki zawodników w Zawodach Wojskowych

 

REGIONALNE MISTRZOSTWA CISM 2006r

Marek Bączek – złoty medal w drużynie

 

REGIONALNE MISTRZOSTWA CISM 2007r

Marek Bączek – brązowy medal indywidualnie

Marek Bączek – złoty medal w drużynie

 

REGIONALNE MISTRZOSTWA CISM 2008r

Marek Bączek – V miejsce indywidualnie

Marek Bączek – złoty medal w drużynie

 

WOJSKOWE MISTRZOSTWA EUROPY CISM 2009r

Marek Bączek – srebrny medal w drużynie

 

 

 

KILKANAŚCIE MEDALI W ZAWODACH OKRĘGOWYCH od 1999r

WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY, MISTRZOSTWA MAZOWSZA, MISTRZOSTWA WARSZAWY

W KATEGORII SENIOR, MŁODZIEŻOWIEC, JUNIOR, JUNIOR MŁODSZY, MŁODZIK